• RSS
  • Kanal RSS

Wyniki Pucharu Polski – Memoriał Joachima Halupczoka

Posted by Adminozkol czerwiec - 9 - 2013 0 Comment

W Niwkach odbyła się jazda na czas w ramach III serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym – Memoriał Joachima Halupczoka. Były to także eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Najmłodsza kategoria – młodzicy, rywalizowali na trasie 5km. Najszybszy był Mateusz Manowski (DSR Author LK UKS Pszczyna), który pokonał trasę w czasie 9 minut i 6 sekund, 22 sekundy stracił do niego Grzegorz Lacmański (UKS Stobrawa Kluczbork), a trzeci Bartosz Florkiewicz (UKS GK Zagłbie Sosnowiec) stracił do zwycięzcy 44 sekundy.
Wyniki młodzików

Juniorzy młodsi rywalizowali na 10-kilometrowej trasie i najszybciej – w 13 minut i 52 sekundy – pokonał ją Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie). 4 sekundy stracił do niego Dominik Grzegorzyca (GK Gliwice Merida), a trzeci, z czasem gorszym o 17 sekund, był Marcel Fabian (GK Gliwice Merida).
Wyniki juniorów młodszych

Wśród juniorek młodszych, które walczyły na tej samej trasie, co jej rówieśnicy, najlepsza była Weronika Misterek (UKS Gimnazjum TwojaMerida Imielin). Aż 3 zawodniczki straciły do niej tylko 3 sekundy i o kolejności w klasyfikacji zadecydował setne. Druga była Kinga Balińska (ŻTC Huragan Żagań), trzecia Justyna Kaczkowska (GK Zagłębie Sosnowiec), a na podium nie zmieściła się Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź).
Wyniki juniorek młodszych

Juniorzy mieli do pokonania 2-krotnie dłuższy dystans co poprzednie 2 kategorie wiekowe, czyli 20 kilometrów. Najlepiej poradził sobie Tobiasz Pawlak (KTK Kalisz), który minimalnie, o 1 sekundę pokonał Dawida Sałamachę (GK Gliwice Merida). Trzecie miejsce wywalczył Mateusz Kazmierczak (GKK Opty-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki).
Wyniki juniorów


Nie mniej ciekawa była rywalizacja ze startu wspólnego. Poniżej wyniki:
wyniki j.młodszy – start wspólny
wyniki j.młodsze – start wspólny
wyniki junior – start wspólnyYou must be logged in to post a comment.